O NAS


Alina Szulirz

Pedagog, socjoterepeuta i psychoterapeuta Gestalt (w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie). Ukończyła całościowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Szkołę Liderów w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, Logoterapeutyczną szkołę pomagania, szkolenia
z zakresu wspierania rodziny, samouszkodzeń i samobójstw wśród dzieci i młodzieży, porozumienia bez przemocy (NVC), metody ,,Kids’ Skills – Dam radę!”. Jest współautorką książek: “Ocalić więzi. Praca socjoterapeutyczna z rodziną zagrożoną” oraz “Świetlica jako środowisko terapeutyczne”. Od ponad 20 lat pomaga osobom przeżywającym trudności i kryzysy. Uwielbia: przyrodę, przestrzeń, słońce i… szukanie rozwiązań. Pracuje z osobami dorosłymi
i rodzinami. Swoją pracę poddaje superwizji. Inspirujące są dla Niej słowa ks. J. Kaczkowskiego: Tylko się nie martw przez cały dzień. Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem.

 

Agata Susek-Kaczyńska

Psycholog i psychoterapeutka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskiem w Katowicach, pięcioletnie szkolenie z zakresu psychoterapii Gestalt w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie oraz Całościowy Kurs Psychoterapii w krakowskim Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Od 2007 roku pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bytomiu jako psycholog-terapeuta, prowadząc zarówno terapie rodzinną, jak i indywidualną.
Od 2016 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Świętego Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej. Prywatnie jest żoną i matką, entuzjastką życia zafascynowaną muzyką poważną, wyjazdami nad morze oraz długimi spacerami z psem. Ma dwie ważne dewizy: Człowiek wszystko może, jeśli w to uwierzy (Wergiliusz) oraz Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć (Maria Skłodowska- Curie).

 

Magdalena Konieczna

Psycholog psychoterapeuta, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła całościowe, czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.
W psychoterapii opiera się na podejściu systemowym, czerpie także z podejścia psychodynamicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji. Pracuje z osobami dorosłymi, nastolatkami i rodzinami. Prywatnie – żona i mama. Uwielbia morze, słońce i spacery. Jest zwolenniczką slow life.

 

Monika Zasada

Magister pedagogiki, terapeuta w trakcie certyfikacji oraz członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyła całościowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, uzupełniony szkoleniem z zastosowania TSR w pracy z klientem z diagnozą ze spektrum autyzmu, jak również szkolenia z dialogu motywacyjnego, samouszkodzeń i samobójstw wśród dzieci i młodzieży oraz kurs certyfikujący z porozumienia bez przemocy – NVC. W swojej pracy opiera się na założeniach TSR, NVC oraz stosuje metodę ,,Kids’ Skills – Dam radę!”. Uwielbia kontakt z naturą, wciągającą książkę, zaskakujący film, sztukę i roślinne jedzenie. Hoduje zwierzęta egzotyczne, a w wolnych chwilach maluje i wypala w drewnie.  W pracy szczególnie pasjonuje się wspieraniem rodzin, osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Posiada doświadczenie w pracy z klientem z diagnozą ze spektrum autyzmu oraz jego rodziną. Swoją pracę poddaje superwizji. Wierzy, że warto wchłaniać dobro, myśleć o sobie z troską i miłością oraz dbać o swoje potrzeby, bo każdy zasługuje na CAŁE życie – nie tylko na jego fragmenty.  

 

Mariola Domańska

Pedagog i praktyk metody ,,Kids’ Skills – Dam radę!”. Ukończyła całościowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, kurs porozumienia bez przemocy – NVC, Szkołę Liderów w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, m.in. szkolenie z samouszkodzeń i samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Jest absolwentką Uniwersytetu SWPS na kierunku „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie” oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prywatnie – rodzic, uwielbiający kontakt z naturą. W pracy szczególnie pasjonuje się wspieraniem osób przeżywających różne trudności. Ceni sobie relacje z ludźmi. Uważa, że słowa mają MOC, a także, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.

 

Katarzyna Westerowska

Terapeutka w trakcie certyfikacji w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, coach specjalizujący się
w coachingu kariery, doradca zawodowy, trenerka kompetencji miękkich i praktyk metody ,,Kids’ Skills – Dam radę!”. Ukończyła całościowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, studia podyplomowe Coaching for Life and Business oraz szkolenia z zakresu: Racjonalnej Terapii Zachowania, Team Coachingu, Action Learning, porozumienia bez przemocy – NVC. Prywatnie – mama dwóch córek w wieku szkolno-przedszkolnym. Uwielbia góry, podróże z plecakiem, kulturę Dalekiego Wschodu i działania na rzecz budowania wspierających się społeczności. W pracy szczególnie pasjonuje się wspieraniem kobiet i młodzieży. Realizuje indywidualne i grupowe formy wsparcia. Swoją pracę poddaje superwizji.

Joanna Krawczyk

Pedagog, nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny, terapeuta zajęciowy oraz praktyk metody ,,Kids’Skills – Dam radę!”. Ukończyła całościowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenie z samouszkodzeń i samobójstw wśród dzieci i młodzieży i kurs porozumienia bez przemocy– NVC. Uwielbia góry, szczególnie Tatry, rękodzieło i tworzenie „czegoś z niczego” oraz ludzi i pomaganie. W pracy szczególnie pasjonuje się wspieraniem dzieci, młodzieży i rodzin. Swoją pracę poddaje superwizji. Inspirujące są dla Niej słowa ks. Dziewieckiego: „Kochać i wymagać – wychowywać to pomagaćdzieciom i młodzieży w tym, aby nauczyli się myśleć, kochać i pracować.”

 

Daria Skrzypczyk

Pedagog i praktyk metody ,,Kids’ Skills – Dam radę!”. Ukończyła całościowy kurs TerapiiSkoncentrowanej na Rozwiązaniach (w tym z zastosowania TSR w pracy z klientem ze spektrum autyzmu) oraz szkolenia między innymi z samouszkodzeń i samobójstw wśród dzieci i młodzieży, dialogu motywacyjnego, czy porozumienia bez przemocy – NVC. Prywatnie – żona i mama dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. Uwielbia ruch, gotowanie i rodzicielstwo bliskości. W pracy szczególnie pasjonuje się wspieraniem nastolatków i dorosłych w odnalezieniu własnej drogi do szczęścia. Swoją pracę poddaje superwizji.

STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Co oferujemy w Centum Rozwoju Rodziny?

Czym są proponowane przez nas formy wsparcia

TERAPIA INDYWIDUALNA, DLA RODZIN, MAŁŻEŃSTW I PAR

 

Konsultacja psychologiczna

Celem jest nazwanie i zrozumienie trudności osoby zgłaszającej się po pomoc i zaproponowanie adekwatnego wsparcia (np.: psychoterapii, krótkoterminowej pomocy psychologicznej, terapii małżeńskiej lub rodzinnej, grupy wsparcia).

 

Diagnoza psychologiczna dzieci (w obszarze funkcjonowania społeczno -emocjonalnego)

Przeznaczona dla dzieci, u których występują niepokojące objawy nieposiadające podłoża medycznego takie jak: bóle brzucha, głowy, wymioty, moczenie nocne, problemy ze snem. A także: objawy lękowe, problemy z zachowaniem, trudności w relacjach rówieśniczych czy zaburzenia jedzenia. Przeprowadzona diagnoza umożliwi rodzicom lepsze zrozumienie dziecka i jego trudności oraz ułatwi udzielenie mu właściwej pomocy i zapewnienie dobrych warunków rozwoju. 

 

Krótkoterminowa pomoc/ Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

Skierowana jest do osób, które w ostatnim czasie doświadczyły kryzysu wywołanego np. żałobą, utratą pracy, chorobą, rozpadem związku lub innej trudnej sytuacji. Korzystając z pomocy, osoby te mogą odzyskać równowagę psychiczną, lepiej zrozumieć sytuację i swoje uczucia z tym związane.

 

Psychoterapia indywidualna

Skierowana jest do osób, które przeżywają depresję, objawy lękowe, mają trudności z nawiązaniem bliskich relacji z drugim człowiekiem, przeżyły urazy emocjonalne (przemoc, odrzucenie). Może służyć lepszemu zrozumieniu źródeł przeżywanych trudności i występujących objawów, a także poradzeniu sobie z uczuciami z przeszłości, które często blokują rozwój i uniemożliwiają doświadczanie radości i satysfakcji z życia. Terapia indywidualna prowadzi do głębszych i trwalszych zmian wewnętrznych i w relacjach z innymi.

 

Terapia dla małżeństw i par

Przeznaczona dla małżeństw i par, które przeżywają kryzys, mają problemy ze wzajemnym zrozumieniem, komunikacją lub przeżywają inne problemy zaburzające wzajemne relacje i wpływające negatywnie na jakość wspólnego życia.

Spotkania terapeutyczne służą pracy w kierunku poprawy wzajemnego rozumienia, poprzez wyrażanie uczuć, również trudnych, otwarte komunikowanie potrzeb, a także odbudowaniu zaufania i poczucia bliskości w związku.

 

Terapia rodzinna

Wskazana w sytuacjach problemów emocjonalnych, czy trudności z zachowaniem występujących u dzieci i młodzieży. W spotkaniach, z założenia uczestniczy cała rodzina. Spotkania odbywają się 1-2 razy w miesiącu, trwają około 1-1,5godziny, prowadzone są przez dwóch terapeutów. Korzystając z terapii rodzina ma możliwość rozwiązania obciążających ją problemów, poprawy we wzajemnych relacjach, lepszego zrozumienia siebie nawzajem oraz konstruktywnego poradzenia sobie z trudnościami.

 

Konsultacje dla rodziców

Przeznaczone jest dla rodziców borykających się z trudnościami wychowawczymi (brak porozumienia w relacji z dzieckiem, problemy z nauką, niewłaściwe zachowania na terenie szkoły, niepokojąca grupa rówieśnicza). Ponadto, dla rodziców dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, ADHD, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi.

Z porad mogą też skorzystać rodzice dzieci „bezproblemowych” i zdolnych, by  zastanowić się nad tym w jaki sposób mądrze wspierać rozwój swoich dzieci.

 

 

Cennik

 

Konsultacja psychologiczna – 150 zł (50 min.)
Terapia i psychoterapia indywidualna – 150 zł (50 min.)
Terapia małżeńska, rodzinna, par – 200/250 zł (90 min.)
Konsultacje dla rodziców – 150 zł (50 min.)

Diagnoza psychologiczna dziecka – 150 zł

 

Sposób zapisu:

 

Zapisy i więcej informacji: >>>TUTAJ<<<

Telefon: +48 530 770 202

 

E-mail: kontakt@co-dobrego.pl

Dlaczego warto poznać Centum Rozwoju Rodziny?

Centrum Rozwoju Rodziny

ul. Solidarności 21/4, Ruda Śląska

Centrum Rozwoju Rodziny Ruda Śląska

Aktualności z Centrum Rozwoju Rodziny

Nereusz od sześciu lat realizuje pomoc psychologiczną i terapeutyczną dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. 
Jeśli Ty lub Twoja rodzina znajdujesz się w trudnym momencie i potrzebujecie wsparcia – możecie znaleźć je w Centrum Rozwoju Rodziny :)
Zapraszamy!

 

Co proponujemy?

– konsultacje psychologiczne
– psychoterapię indywidualną
– krótkoterminową terapię w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
– terapię dla małżeństw i par
– terapię rodzinną
– poradnictwo związane z rodzicielstwem
– diagnozę psychologiczną dzieci

– spotkania dla dzieci prowadzone metodą Kids Skills – dam radę!

 

Centrum Rozwoju RodzinY

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: