Agata Susek- Kaczyńska


Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Śląskiem w Katowicach, pięcioletnie szkolenie z zakresu psychoterapii Gestalt w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie oraz Całościowy Kurs Psychoterapii w krakowskim Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Od 2007 roku pracuję w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bytomiu jako psycholog- terapeuta, prowadząc zarówno terapie rodzinna jak i indywidualną. Od 2016 roku współpracuję ze Stowarzyszeniem Świętego Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej.

Ciekawi mnie człowiek i jego niepowtarzalność. Lubię pracę z ludźmi, szczególnie z młodzieżą. Posiadam duże doświadczenie w pracy osobami dorosłymi oraz rodzinami. Z pełnym zaangażowaniem podchodzę do każdej osoby lub rodziny, której towarzyszę w poszukiwaniu rozwiązania sytuacji, w jakiej się znalazła. Systematycznie uczestniczę w szkoleniach oraz superwizji.

Prywatnie jestem żoną i matką, entuzjastką życia zafascynowaną muzyką poważną, wyjazdami nad morze oraz długimi spacerami z psem. Mam dwie ważne dewizy: Człowiek wszystko może, jeśli w to uwierzy (Wergiliusz) oraz Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć (Maria Skłodowska- Curie)

 


Jestem pedagogiem i praktykiem metody ,,Kids’ Skills – Dam radę!”. Ukończyłam całościowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, kurs porozumienia bez przemocy – NVC, Szkołę Liderów w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, m.in. szkolenie z samouszkodzeń i samobójstw wśród dzieci i młodzieży.

Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS na kierunku „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie” oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Prywatnie – rodzic, uwielbiający kontakt z naturą.
W pracy szczególnie pasjonuję się wspieraniem osób przeżywających różne trudności.
Cenię sobie relacje z ludźmi. Uważam, że słowa mają MOC, a także, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne J

 

STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Co oferujemy w Centum Rozwoju Rodziny?

Czym są proponowane przez nas formy wsparcia

POMOC INDYWIDUALNA, DLA RODZIN, MAŁŻEŃSTW I PAR

 

Konsultacja psychologiczna

Celem jest nazwanie i zrozumienie trudności osoby zgłaszającej się po pomoc i zaproponowanie adekwatnego wsparcia (np.: psychoterapii, krótkoterminowej pomocy psychologicznej, terapii małżeńskiej lub rodzinnej, grupy wsparcia).

Diagnoza psychologiczna dzieci (w obszarze funkcjonowania społeczno -emocjonalnego

Przeznaczona dla dzieci, u których występują niepokojące objawy nieposiadające podłoża medycznego takie jak: bóle brzucha, głowy, wymioty, moczenie nocne, problemy ze snem. A także: objawy lękowe, problemy z zachowaniem, trudności w relacjach rówieśniczych czy zaburzenia jedzenia.

Przeprowadzona diagnoza umożliwi rodzicom lepsze zrozumienie dziecka i jego trudności oraz ułatwi udzielenie mu właściwej pomocy i zapewnienie dobrych warunków rozwoju.

Krótkoterminowa pomoc psychologiczna

Skierowana jest do osób, które w ostatnim czasie doświadczyły kryzysu wywołanego np. żałobą, utratą pracy, chorobą, rozpadem związku lub innej trudnej sytuacji. Korzystając z pomocy, osoby te mogą odzyskać równowagę psychiczną, lepiej zrozumieć sytuację i swoje uczucia z tym związane.

Psychoterapia indywidualna

Skierowana jest do osób, które przeżywają depresję, objawy lękowe, mają trudności z nawiązaniem bliskich relacji z drugim człowiekiem, przeżyły urazy emocjonalne (przemoc, odrzucenie). Może służyć lepszemu zrozumieniu źródeł przeżywanych trudności i występujących objawów, a także poradzeniu sobie z uczuciami z przeszłości, które często blokują rozwój i uniemożliwiają doświadczanie radości i satysfakcji z życia. Terapia indywidualna prowadzi do głębszych i trwalszych zmian wewnętrznych i w relacjach z innymi.

Terapia dla małżeństw i par

Przeznaczona dla małżeństw i par, które przeżywają kryzys, mają problemy ze wzajemnym zrozumieniem, komunikacją lub przeżywają inne problemy zaburzające wzajemne relacje i wpływające negatywnie na jakość wspólnego życia.

Spotkania terapeutyczne służą pracy w kierunku poprawy wzajemnego rozumienia, poprzez wyrażanie uczuć, również trudnych, otwarte komunikowanie potrzeb, a także odbudowaniu zaufania i poczucia bliskości w związku.

Poradnictwo związane z rodzicielstwem

Przeznaczone jest dla rodziców borykających się z trudnościami wychowawczymi (brak porozumienia w relacji z dzieckiem, problemy z nauką, niewłaściwe zachowania na terenie szkoły, niepokojąca grupa rówieśnicza). Ponadto, dla rodziców dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, ADHD, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi.

Z porad mogą też skorzystać rodzice dzieci „bezproblemowych” i zdolnych, by  zastanowić się nad tym, w jaki sposób mądrze wspierać rozwój swoich dzieci.

Terapia rodzinna

Wskazana w sytuacjach problemów emocjonalnych, czy trudności z zachowaniem występujących u dzieci i młodzieży. W spotkaniach, z założenia uczestniczy cała rodzina. Spotkania odbywają się 1-2 razy w miesiącu, trwają około 1-1,5godziny, prowadzone są przez dwóch terapeutów. Korzystając z terapii rodzina ma możliwość rozwiązania obciążających ją problemów, poprawy we wzajemnych relacjach, lepszego zrozumienia siebie nawzajem oraz konstruktywnego poradzenia sobie z trudnościami

 

 

Cennik

 

Konsultacja psychologiczna – 150 zł
Pomoc psychologiczna i psychoterapia indywidualna – 150 zł (50 min.)
Diagnoza psychologiczna dziecka – 150 zł
Terapia małżeńska, rodzinna, par – 200/250 zł 
Porady rodzicielskie – 150 zł

 

 

Sposób zapisu:

 

Telefonicznie

Agata Susek–Kaczyńska (terapia systemowa) – 502 533 890

Mariola Domańska (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)- 517 609 912

 

Mailowo

biuro@nereusz.pl

 

Dlaczego warto poznać Centum Rozwoju Rodziny?

Centrum Rozwoju Rodziny

ul. Solidarności 21/4, Ruda Śląska

Centrum Rozwoju Rodziny Ruda Śląska

Aktualności z Centrum Rozwoju Rodziny

Nereusz od sześciu lat realizuje pomoc psychologiczną i terapeutyczną dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. 
Jeśli Ty lub Twoja rodzina znajdujesz się w trudnym momencie i potrzebujecie wsparcia – możecie znaleźć je w Centrum Rozwoju Rodziny :)
Zapraszamy!

 

Co proponujemy?

– konsultacje psychologiczne
– psychoterapię indywidualną
– terapię dla małżeństw i par
– terapię rodzinną
– poradnictwo związane z rodzicielstwem
– diagnozę psychologiczną dzieci

- krótkoterminową pomoc w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

 

Centrum Rozwoju RodzinY

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: