STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

03 stycznia 2022

Każdy z nas wie jak to jest gdy nadejdzie zima - mamy wrażenie, że znacznie więcej jej przeciwników niż zwolenników. Bo odśnieżać trzeba drogi, chodniki, samochody, bo więcej warstw trzeba na siebie ubrać, bo autobusy i tramwaje notorycznie się spóźniają, bo sól na butach wnoszona jest do domu i kilkukrotnie więcej razy trzeba przetrzeć podłogi... w Klubie Młodzieżowym robimy wszystko byleby tylko w sercach robiło się cieplej, a na twarzach pojawiał się uśmiech - tak wytęskniony, tak potrzebny!

 

Zima w Klubie kojarzy nam się z momentami, w których serca są najbardziej gorące ;)

W grudniu poza tym, że głowy zaprzątane mamy pracą przy Koncercie Poetyckim, to i wiele innych spraw dzieje się w tym czasie. 

Jedną z nich jest inicjatywa młodzieży związana z świętami Bożego Narodzenia. Projekt "Gwiazda" to odpowiedź zimowa na coroczne (choć to określenie niestety zachwiało się przez panującą pandemię) "Baranki". 
"Gwiazda" to przygotowanie drobnych upominków dla osób, które są same, schorowane i w święta odczuwalne jest to dla nich bardziej. Młodzież zaangażowała się w stworzenie pięknych świątecznych świeczników, dołączyła kartkę z dobrym słowem i magnes, który będzie przypominał adresatom prezentu jak są dobrzy ;). Zwykle takie prezenty (te Wielkanocne) wręczaliśmy osobiście - niestety czasy są takie, że nie chcielibyśmy nikomu swoimi odwiedzinami zrobić krzywdy z uwagi na ciągle obecny wirus. W tym miejscu do akcji wkroczyli księża z parafii na Starej Bykowinie - odwiedzając chorych i starszych parafian wręczyli nasze podarunki. Wracając powiedzieli nam: "Zaskoczenie, łzy w oczach, uśmiechy szczęścia - to widzieliśmy wręczając prezenty. To wspaniałe, dziękujemy!".

My przeszczęśliwi, że sprawiliśmy, że serca się ogrzały - a adresaci prezentu przeszczęśliwi. że pamięć o Nich nie zginęła ;)

 

Zima w Klubie - to Wigilia! Bardzo ważne wydarzenie, niezwykle rozgrzewające serca. Poza smażeniem ryby, wspólnym gotowaniem, poza kolędowaniem są ŻYCZENIA. To dla nas okazja by usiąść naprzeciw człowieka i powiedzieć Mu tak ważne - przepraszam, dziękuję, życzę... To niezwykłe chwile i potrafimy tak... godzinami!

W zeszłym roku pandemia sprawiła, że Wigilię przeżyliśmy on-line. Składaliśmy sobie życzenia w dwuosobowych wirtualnych pokojach, a nad logistyką przechodzenia do innych pokoi czuwał człowiek specjalnie do tego powołany - w tym roku mogliśmy się spotkać w naszych Klubach. Jedzenia nie było, nawet symbolicznego opłatka nikt z nas nie trzymał w dłoniach. W maseczkach, możliwym dystansie zaśpiewaliśmy kilka kolęd i oddaliśmy się SŁOWOM. Tak niezwykle ważnym...

 

Serce się ogrzewa, śniegi topnieją... Dobro się dzieje nieustannie!

Zimą serca są gorące!

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: