Wzmocnione

 

 

Rozmowy z nastolatkami pokazały nam jak z wieloma wyzwaniami mierzy się na co dzień współczesna młodzież. Jak trudno jest, zwłaszcza osobom wrażliwym, empatycznym i nieśmiałym być, działać i budować relacje w świecie, w którym stale jest się wystawionym na ocenę innych, w którym ciągle się czegoś wymaga i oczekuje, w którym nierzadko „powinnam” jest ważniejsze niż chcę i potrzebuję.

 

Z zauważenia tej potrzeby powstał pomysł założenia grupy i stworzenia nastolatkom miejsca, w którym będą mogły zadziwić się sobą, poznać na nowo swoje mocne strony, rozwijać umiejętności, sprawdzić się w nowych sytuacjach społecznych i doświadczyć pozytywnych relacji rówieśniczych, ale również podzielić trudnościami, poprosić o wsparcie, wykazać troską.

 

Dziewczyny - spotkania będą dla Was bezpieczną przestrzenią, pełną otwartości, akceptacji i życzliwości, w której poznamy się lepiej i bez oczekiwań/wymagań będziemy pracować nad samooceną i poczuciem własnej wartości. Zastanowimy się również nad pytaniami: “Kim naprawdę jestem? Co jest dla mnie ważne? Jakie są moje mocne strony? Jak mogę czerpać z moich zasobów?”.

 

Planujemy otwarcie dwóch grup na przełomie września/października w dwóch placówkach: Rudzie 1 oraz Halembie. W procesie grupowym istotnym elementem jest systematyczność współpracy, ale również gotowość rozpoczęcia i dołączenia do grupy. W związku z tym zachęcamy do zapisów już teraz, byśmy mogli poznać się wcześniej, sprawdzić z jakimi trudnościami zwrócą się do nas nowe uczestniczki i dostosować plan pracy do ich potrzeb i oczekiwań. :)
 

Nie zwlekaj, dołącz do nas już dziś!

ZAPISZ SIĘ

PROWADZĄCE

Monika Zasada

 

Jestem magistrem pedagogiki, terapeutą TSR w procesie kształcenia oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyłam szkolenia z zastosowania TSR w pracy z klientem z diagnozą ze spektrum autyzmu, interwencji kryzysowej w rodzinie oraz w temacie samobójstw i samouszkodzeń u dzieci i młodzieży. 

 

Posiadam doświadczenie w rozwojowej pracy grupowej w formie kręgów kobiet i grup warsztatowych oraz w indywidualnej pracy terapeutycznej z młodzieżą. 

 

Prywatnie – uwielbiam kontakt z naturą, wciągającą książkę, zaskakujący film, sztukę i roślinne jedzenie. Jestem też siostrą nastolatki :) i kobietą po wieloletniej walce o zaakceptowanie siebie i swojego ciała.

joanna krawczyk

 

Jestem pedagogiem, nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, terapeutą zajęciowym oraz praktykiem metody ,,Kids’ Skills – Dam radę!”. Ukończyłam całościowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenie z samouszkodzeń i samobójstw wśród dzieci i młodzieży i kurs porozumienia bez przemocy – NVC.

 

Uwielbiam góry, szczególnie Tatry, rękodzieło i tworzenie „czegoś z niczego” oraz ludzi i pomaganie.

 

W pracy szczególnie pasjonuję się wspieraniem dzieci, młodzieży i rodzin. 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 

Grupa przeznaczona jest dla dziewczyn w wieku od 12 do 16 r.ż.

 

Kiedy?

 

Halemba:

Co 2 tygodnie w ŚRODY, godz. 17.00-19.00

 

Ruda 1: 

Co 2 tygodnie w CZWARTKI, godz. 17.00-19.00

 

Gdzie?

 

Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza

Halemba: ul. Solidarności 21, Ruda Śląska

Ruda 1: ul. Piastowska 25+, Ruda Śląska

 

Cena:

 

Koszt udziału w zajęciach: 30 zł/spotkanie

ZAPISZ SIĘ

Zajęcia dofinansowane są z budżetu miasta Ruda Śląska, w ramach projektu "Centrum Dzieci - prowadzenie zajęć profilaktyczno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży"

STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: