STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

27 grudnia 2021

Czas pandemii i izolacji społecznej, która dotknęła nas wszystkich w minionym roku nie był czasem łatwym dla rodzin. Zdalna praca i nauczanie, brak spotkań z członkami dalszej rodziny i przyjaciółmi, niedostępność ulubionych miejsc rozrywki, długie dnie i wieczory spędzane w tym samym gronie osób nawet najbardziej cierpliwym istotom, zarówno małym, jak i dużym, dały się we znaki ;) 

Coś o tym wiemy, bo Centrum Rozwoju Rodziny Nereusza działało przez cały ten czas wpierając tych, którzy tego wsparcia potrzebowali, organizując przeróżne formy działania, aby wszystkim było choć trochę łatwiej i lepiej w tym dziwnym czasie. 

 

Jednym ze zrealizowanych działań było utworzenie i wyposażenie dwóch sal wytchnieniowych zlokalizowanych w naszych placówkach w Rudzie 1 i Halembie, z myślą o rodzinach właśnie – rodzicach, którzy w monotonii codzienności „wychodzili z siebie” słysząc setne „Mamoooo” albo „Tatoooo” i dzieciach, które z nadmiaru niespożytej energii zaczynały „biegać po ścianach”. 

 

Czym są sale wytchnieniowe? 

To przestrzeń bezpieczna, przyjazna i atrakcyjna dla dzieci w każdym wieku, w której coś odpowiedniego dla siebie znajdą także rodzice. 

Wchodząc do sali w Halembie poczujecie się jak w lesie – jest w niej dużo zieleni, drewna i elementów sprawiających, że ciało i głowa od razu włączają tryb relaksu ;) Na dzieci czekają wygodne huśtawki, w których już niejednemu udało się zasnąć, materace, ekologiczne zabawki i kryjówka, w której można puścić wodze fantazji wyobrażając sobie, że jest się w namiocie lub małym domku. Dla rodziców przygotowaliśmy wygodną kanapę, kilka książek do wyboru, a w bonusie także pyszną kawę lub herbatę. 

 

Otwierając drzwi wytchnieniowni w Rudzie 1 od razu przeniesiecie się myślami w nadmorskie klimaty – wystrój wnętrza jest bowiem iście wakacyjny! Dzieci, poza ekologicznymi zabawkami, materacami i masą innych gadżetów, odkryją w niej przede wszystkim niezwykły okręt, który jest inspiracją do niecodziennych zabaw i przygód. Rodzice w tym czasie odpoczywać mogą na plażowych leżakach popijając to, na co mają ochotę. 

 

W każdej z lokalizacji jest także miejsce na przestrzeń kreatywną – wielkie tablice, na których powstawać mogą małe arcydzieła, duże szafy wypełnione artykułami plastycznymi, a także przeróżnymi grami planszowymi dla dzieci w każdym wieku. 

 

Dorośli dodatkowo „do dyspozycji” mają naszych animatorów, z którymi przegadać można każdą sprawę. To wspaniali ludzie, którzy są znakomitymi kompanami zarówno do luźnych pogawędek, jak i wysłuchania tego co naprawdę leży na sercu. To opinia potwierdzona przez wielu dotychczasowych gości ;) 

Jednym słowem mówiąc – w naszej przestrzeni każdy członek rodziny znajdzie to, co w danym momencie będzie dla niego najlepsze ;) 

 

Zapraszamy serdecznie do naszych kolorowych, wytchnieniowych miejsc – zmiana otoczenia, przynajmniej chwilowe oderwanie się od codzienności to zawsze dobry pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi, nawet jeśli każdy z Was będzie miał ochotę przez chwilę zachwycić się innym elementem tego, co dla Was przygotowaliśmy ;) 
 

wytchnieniownia? Co to?

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: