Wsparcie Indywidualne

 

Rozmowy z dziećmi, nastolatkami i ich rodzicami pokazały nam z jak wieloma wyzwaniami mierzy się na co dzień współczesny młody człowiek i jego rodzice. Jak trudno jest, zwłaszcza osobom wrażliwym, empatycznym i niepewnym być, działać i budować relacje w świecie, w którym stale jest się wystawionym na ocenę innych. 

 

Wierzymy, że dzięki relacji i otwartości na potrzeby dziecka, możemy stworzyć bezpieczną przestrzeń na odkrywanie jego wewnętrznych zasobów i szukanie realnych rozwiązań jego trudności.

 

Wierzymy, że dzięki otwartości, zrozumieniu i trosce o dobrostan rodziców sprawujących opiekę nad dziećmi, możemy stworzyć przestrzeń do rozwiązywania wyczerpujących problemów, szukania harmonii i budowania dobrych relacji. 

 

Uczestnicy cykli warsztatów oraz grup ogólnorozwojowych mają możliwość bezpłatnego skorzystania ze wsparcia psychologa dziecięcego i logopedy podczas pobytu w naszym Centrum Rozwoju Dzieci oraz z niskopłatnej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

TSR - Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

To metoda pracy krótkoterminowej, skoncentrowanej na celu i zmianie z nim związanej, a nie samej trudności, z którą klient się mierzy. TSR opiera się na:

 

  • zasobach i mocnych stronach, a nie deficytach i zaburzeniach,
  • traktowaniu klienta jako eksperta, za którym się podąża, a nie wymusza zmiany,
  • na dotychczasowych osiągnięciach, a nie na porażkach,
  • na wyjątkach od sytuacji problemowych, a nie na częstotliwości występowania problemów i ich rozmiarach.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 

Dzięki dofinansowaniu, mamy do zaoferowania niskopłatny (50 zł / spotkanie 50 min.) cykl 6 spotkań z terapeutą w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach dla młodzieży, trening umiejętności metodą “Kids’s Skills!” dla dzieci poniżej 11 r.ż. oraz wsparcie dla rodziców.

 

Halemba: 

PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI (godziny ustalane indywidualnie)

 

Ruda 1:

PIĄTKI (godziny ustalane indywidualnie)

 

Cena:

50 zł / spotkanie (50 min.)

 

Zapisy:

+48 505 098 492

Zajęcia dofinansowane są z budżetu miasta Ruda Śląska, w ramach projektu "Centrum Dzieci - prowadzenie zajęć profilaktyczno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży"

STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: