DOŁĄCZ DO NAS W SIECI:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

KONTAKT:

 

biuro@nereusz.pl

 

 

PODARUJ DOBRO:

WESPRZYJ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Wracamy do gry - luty na max!

Nadszedł długo wyczekiwany czas! 

Świetlica im. Bł. ks. Józefa Czempiela na Rudzie wreszcie po długiej przerwie otwarła swoje drzwi dla małych grup. Podobnie jak Centrum Rozwoju Rodziny w Halembie! W zgodzie z wszystkimi reżimami sanitarnymi i z odrobiną rezerwy wychowawcy rozpoczęli pracę z dzieciakami i rodzinami zapraszając do zabaw w mniej licznych grupach. Placówki są w pełni przygotowane i dostosowane do wszystkich potrzeb podopiecznych oraz do zasad panujących w aktualnych warunkach pandemicznych. Zajęcia skupiają się przede wszystkim na rozwoju przez zabawę, by choć trochę odpocząć od ekranów komputerów i odnaleźć w sobie pasje. 
 

15 lutego świętowaliśmy drugi dzień świąt walentynkowych…;) „Podlej ziarno miłości” to był nasz sposób na świętowanie! To nic innego jak gra terenowa na temat (jakby inaczej) miłości! Bo miłość to nie tylko damsko-męskie love story ale i miłość do rodziców, do Pana Boga i miłowanie każdego człowieka! 
Punkty z zadaniami w całości rozparcelowane były na terenie ogrodu „przy Józefie” na Rudzie – a one nie były takie proste! Po pierwsze precyzja, po drugi e współpraca! No i empatia – rozdawaliśmy przechodniom na ulicy serca z dobrym słowem (reakcje na te podarunki były niesamowite!). 
Gdy już wszystkie zadania były za nami w świetlicy spotkaliśmy się na mini-poczęstunek, nagrody i…walentynkowa ściana gotowa na romantyczne sesje zdjęciowe! Co za dzień!
 

W Centrum Rozwoju Rodziny postawiliśmy na aktywność, aktywność, aktywność i… aktywność!
Walentynkowe ślizgi na lodowisku wprawiły nas w radosne zawroty głowy – bo tyle świeżego powietrza, tyle uśmiechów i śmiechów, tyle ruchu za którym tęskniliśmy! Kilka dni później szusy sankowe na „halembskich szczytach zjazdowych” w okolicach SP 15, a na finał lutowych spotkań – eko warsztat on-line! Stworzyliśmy pięknie pachnące, ekologiczne i niezwykle zdrowe świece sojowe. 
Nie sposób opisać tego, co działo się w lutym – najmłodsi i ich rodzice na pewno nie mogą powiedzieć, że nuda towarzyszyła im w najkrótszym miesiącu roku. Jedynie na co można narzekać, to fakt, że luty minął szybciej niż się spodziewaliśmy…;)
 

28 lutego 2021

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FACEBOOKU

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

KRS 0000013532

STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA