STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

28 lutego 2021

Nadszedł długo wyczekiwany czas! 

Świetlica im. Bł. ks. Józefa Czempiela na Rudzie wreszcie po długiej przerwie otwarła swoje drzwi dla małych grup. Podobnie jak Centrum Rozwoju Rodziny w Halembie! W zgodzie z wszystkimi reżimami sanitarnymi i z odrobiną rezerwy wychowawcy rozpoczęli pracę z dzieciakami i rodzinami zapraszając do zabaw w mniej licznych grupach. Placówki są w pełni przygotowane i dostosowane do wszystkich potrzeb podopiecznych oraz do zasad panujących w aktualnych warunkach pandemicznych. Zajęcia skupiają się przede wszystkim na rozwoju przez zabawę, by choć trochę odpocząć od ekranów komputerów i odnaleźć w sobie pasje. 
 

15 lutego świętowaliśmy drugi dzień świąt walentynkowych…;) „Podlej ziarno miłości” to był nasz sposób na świętowanie! To nic innego jak gra terenowa na temat (jakby inaczej) miłości! Bo miłość to nie tylko damsko-męskie love story ale i miłość do rodziców, do Pana Boga i miłowanie każdego człowieka! 
Punkty z zadaniami w całości rozparcelowane były na terenie ogrodu „przy Józefie” na Rudzie – a one nie były takie proste! Po pierwsze precyzja, po drugi e współpraca! No i empatia – rozdawaliśmy przechodniom na ulicy serca z dobrym słowem (reakcje na te podarunki były niesamowite!). 
Gdy już wszystkie zadania były za nami w świetlicy spotkaliśmy się na mini-poczęstunek, nagrody i…walentynkowa ściana gotowa na romantyczne sesje zdjęciowe! Co za dzień!
 

W Centrum Rozwoju Rodziny postawiliśmy na aktywność, aktywność, aktywność i… aktywność!
Walentynkowe ślizgi na lodowisku wprawiły nas w radosne zawroty głowy – bo tyle świeżego powietrza, tyle uśmiechów i śmiechów, tyle ruchu za którym tęskniliśmy! Kilka dni później szusy sankowe na „halembskich szczytach zjazdowych” w okolicach SP 15, a na finał lutowych spotkań – eko warsztat on-line! Stworzyliśmy pięknie pachnące, ekologiczne i niezwykle zdrowe świece sojowe. 
Nie sposób opisać tego, co działo się w lutym – najmłodsi i ich rodzice na pewno nie mogą powiedzieć, że nuda towarzyszyła im w najkrótszym miesiącu roku. Jedynie na co można narzekać, to fakt, że luty minął szybciej niż się spodziewaliśmy…;)
 

Wracamy do gry - luty na max!

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: