TUS - Trening umiejętności Społecznych

 

Metoda Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) dla dzieci i młodzieży polega na tworzeniu zajęć, których celem jest systematyczne ćwiczenie konkretnych umiejętności społecznych. To także forma wspierania efektywnego wykorzystywania tych kompetencji, mając na uwadze mocne strony dzieci.

 

W trakcie zajęć wspierany jest ich rozwój emocjonalny, umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji czy radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Na zajęciach wzmacniana jest również samoświadomość dotycząca stanów psychicznych, czy własnej tożsamości. 

 

W Treningu Umiejętności Społecznych mogą brać udział dzieci z trudnościami takimi jak: niska samoocena, nieśmiałość, zaburzenia rozwojowe czy zachowania.

 

Grupa terapeutyczna liczy od 6 do 8 osób, o zbliżonym spektrum trudności. 

ZAPISZ SIĘ

PROWADZĄCa

izabela dubiel

 

Jestem psycholożką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Zajmuję się diagnozą i krótkoterminową pomocą psychologiczną, prowadzę także Treningi Umiejętności Społecznych.

 

W pracy szczególnie pasjonuję się poszukiwaniem mocnych stron dzieci i młodzieży, które choć na wierzchu, są czasem niezauważane. Swoją wiedzę poszerzam podczas szkoleń i konferencji z zakresu terapii akceptacji i zaangażowania oraz spektrum autyzmu.

 

W codziennej pracy staram się łączyć techniki terapii poznawczo-behawioralnej, szczególnie terapii akceptacji i zaangażowania z psychologią pozytywną. Zwracam większą uwagę na zasoby rodzin i ich mocne strony, nie zapominając przy tym, że najważniejszym elementem skutecznej pracy z ludźmi jest relacja - każdego traktuję z równością, szacunkiem i zrozumieniem.

 

Prywatnie – miłośniczka zimy, intuicyjnego ruchu i pieszych wycieczek po górach (tych niższych i wyższych). Wszystko to z wiernym, psim towarzyszem.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 

Spotkania dedykowane dla dzieci w wieku 7-9 lat.

 

Kiedy?

 

Halemba:

PONIEDZIAŁKI, godz. 17.00-18.00

 

Gdzie?

 

Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza

Halemba, ul. Solidarności 21, Ruda Śląska

 

Cena:

 

Koszt udziału dziecka w zajęciach: 50 zł / miesiąc

 

Dokonując zapisu deklarują Państwo uczestnictwo dziecka w cyklu zajęć realizowanym w okresie II - VI 2024.

ZAPISZ SIĘ

Zajęcia dofinansowane są z budżetu miasta Ruda Śląska, w ramach projektu "Centrum Dzieci - prowadzenie zajęć profilaktyczno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży"

STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: