STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

14 lipca 2019

Jak zdefiniować przygodę? Jakie elementy muszą się pojawić by wydarzenie nazwać przygodą? Tego nie wiemy do dziś - ale w głębi serca każdy uczestnik kolonii przygodowej wie, że to, co się wydarzyło w Żelazku było jednym z największych wydarzeń w życiu. Dlaczego? Tak wiele rzeczy robiliśmy tam po raz pierwszy, że emocje sięgały sufitów, a radość z osiągnięć rozpychała serce :)

 

W małej miejscowości Żelazko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przez 9 dni 45 dzieci porwało się na zdobycie szczytów swoich możliwości!

Dlaczego szczytów możliwości? Bo mamy lęk wysokości, bo boimy się ciemności, bo mamy słabe nogi i ręce do wspinaczki, bo boimy się dużych zwierząt, bo nie umiemy pływać, bo boimy się nowych rzeczy... ale cały strach mija wtedy, gdy wiesz, że w grupie jest siła! Nic nie motywuje bardziej do postawienia kolejnego kroku na skale, gdy słyszysz "Dasz radę! Masz siłę", nic nie pomaga bardziej w pokonaniu lęku wysokości niż "złap się mojej ręki, pomogę Ci!". Właśnie tak osiąga się szczyty możliwości - zdobywając się na zaufanie drugiemu człowiekowi ;)

 

Przez dziewięć dni udało nam się wiele: wspinaliśmy się na Grochowiec Wielki, wędrowaliśmy przez kilkanaście kilometrów przemierzając szlaki z urokliwymi widokami, przełamywaliśmy lęk wysokości w parku linowym w Ogrodzieńcu, uczyliśmy się jazdy konnej, spływaliśmy pontonami rzeką Białką, przeszliśmy spory kawał przez Pustynię Błędowską, graliśmy w piłkę nożną napompowani w kule, siadaliśmy wieczorami przy ognisku i wpatrując się w ogień śpiewaliśmy, uczyliśmy się być z sobą...

 

To wspaniała przygoda - poznawać siebie wzajemnie, poznawać siebie samego... Każdemu polecamy! To doświadczenie zabieramy z sobą do codzienności - oby jak najdłużej one w nas działało!:)

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego byśmy mogli tą przygodę przeżyć na własnej skórze. Te 9 dni w Żelazku to nie była zwykła kolonia - to był początek dużych zmian w naszym życiu, to był czas dostrzegania swoich wartości, to był czas, na który czekaliśmy z niecierpliwością, to był czas, który nas zmienił! :)

 

 

Przygoda większa niż prasowanie

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: