STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

14 lipca 2019

Jak zdefiniować przygodę? Jakie elementy muszą się pojawić by wydarzenie nazwać przygodą? Tego nie wiemy do dziś - ale w głębi serca każdy uczestnik kolonii przygodowej wie, że to, co się wydarzyło w Żelazku było jednym z największych wydarzeń w życiu. Dlaczego? Tak wiele rzeczy robiliśmy tam po raz pierwszy, że emocje sięgały sufitów, a radość z osiągnięć rozpychała serce :)

 

W małej miejscowości Żelazko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przez 9 dni 45 dzieci porwało się na zdobycie szczytów swoich możliwości!

Dlaczego szczytów możliwości? Bo mamy lęk wysokości, bo boimy się ciemności, bo mamy słabe nogi i ręce do wspinaczki, bo boimy się dużych zwierząt, bo nie umiemy pływać, bo boimy się nowych rzeczy... ale cały strach mija wtedy, gdy wiesz, że w grupie jest siła! Nic nie motywuje bardziej do postawienia kolejnego kroku na skale, gdy słyszysz "Dasz radę! Masz siłę", nic nie pomaga bardziej w pokonaniu lęku wysokości niż "złap się mojej ręki, pomogę Ci!". Właśnie tak osiąga się szczyty możliwości - zdobywając się na zaufanie drugiemu człowiekowi ;)

 

Przez dziewięć dni udało nam się wiele: wspinaliśmy się na Grochowiec Wielki, wędrowaliśmy przez kilkanaście kilometrów przemierzając szlaki z urokliwymi widokami, przełamywaliśmy lęk wysokości w parku linowym w Ogrodzieńcu, uczyliśmy się jazdy konnej, spływaliśmy pontonami rzeką Białką, przeszliśmy spory kawał przez Pustynię Błędowską, graliśmy w piłkę nożną napompowani w kule, siadaliśmy wieczorami przy ognisku i wpatrując się w ogień śpiewaliśmy, uczyliśmy się być z sobą...

 

To wspaniała przygoda - poznawać siebie wzajemnie, poznawać siebie samego... Każdemu polecamy! To doświadczenie zabieramy z sobą do codzienności - oby jak najdłużej one w nas działało!:)

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego byśmy mogli tą przygodę przeżyć na własnej skórze. Te 9 dni w Żelazku to nie była zwykła kolonia - to był początek dużych zmian w naszym życiu, to był czas dostrzegania swoich wartości, to był czas, na który czekaliśmy z niecierpliwością, to był czas, który nas zmienił! :)

 

 

Przygoda większa niż prasowanie

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: