STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

27 grudnia 2021

"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności.” 

Jan Paweł II

 

We wrześniu rodziny z Halemby, których członkowie są Uczestnikami Projektu „Idź dalej! - Rozwój usług społecznych na rzecz młodzieży i rodzin w Rudzie Śląskiej”, w ramach wyjazdu integracyjno-terapeutycznego odwiedziły piękną i zachęcającą swoimi malowniczymi pejzażami - Istebną. 

Istnieje przysłowie, które mówi, że jeśli na wyjeździe autokar ulegnie awarii jeszcze zanim wyjedzie ze swojej miejscowości, to reszta wyjazdu przebiegnie bez żadnych komplikacji i wszyscy wrócą zachwyceni – istnieje szansa, że sami je wymyśliliśmy, ale.. u nas zdecydowanie się sprawdziło! Podczas wyjazdu nie tylko zachwycaliśmy się pięknem otaczającej nas przyrody, przemierzając piesze wycieczki po okolicznych lasach i dolinach…

… Ale również uczestniczyliśmy w integracyjnych warsztatach, na których każda rodzina stworzyła uniwersalne logo – znak rozpoznawczy swojej rodziny oraz spotkaniach przy ognisku, by opowiedzieć innym coś o sobie, poznać się jeszcze lepiej, zrozumieć się nawzajem i sobie zaufać. 

W chwilach, w których dzieci przebywały na boisku grając w gry zespołowe lub pisząc listy do swoich rodziców – rodzice odpoczywali na zajęciach relaksacyjnych lub rozwijali się podczas spotkań terapeutycznych, wiedząc, że ich pociechy są zaopiekowane i mają teraz na to przestrzeń – by zaopiekować się sobą.  Uczyliśmy się, jak ważną umiejętnością jest poświęcenia uwagi również sobie i zwracanie uwagi na własne odczucia i problemy. Uczyliśmy się, że też jesteśmy ważni. 

Rodziny podczas wyjazdu mogły odetchnąć, odpocząć, oderwać od codzienności, ale przede wszystkim jego celem było stworzenie więzi – między pracującą na Halembie kadrą, a Uczestnikami Projektu, ale również między samymi rodzinami. Więzi, która sprawi, że stworzymy własną, małą społeczność, w której każdy może znaleźć swoją bezpieczną przestrzeń i będzie czuł się w Nereuszu jak w domu. A my po cichu wierzymy i czujemy, że udało nam się to osiągnąć. 

Podróże małe i duże, czyli o tym jak halembskie rodziny zawitały w Istebnej

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: