STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

27 stycznia 2021

W styczniu praca z rodzinami i dziećmi odbywała się w małych grupach - w terenie, w domach - wszędzie tam, gdzie spotkania mogą odbyć się w bezpiecznych warunkach!

 

Wychowawcy w odwiedzinach!
Wychowawcy z Czempiela nie tracą zapału i nadziei przy koronawirusie! Jako, że zajęcia grupowe zostały odwołane to postanowili zorganizować coś nietypowego. Zajęcia dla całej rodziny bądź rodzeństwa w domu wychowanków! Dzięki temu mieli wiele możliwości, aby przeprowadzić interesujące warsztaty. Odbyły się zajęcia, podczas których cała rodzina mogła zastanowić się nad celami na ten rok, nad zasadami panującymi w domu i nad kierunkiem, w którym zmierza rodzina. Nie ma przecież nic piękniejszego niż rodzina przepełniona miłością idąca w jedną stronę! Innym rodzajem zajęć była zabawa, bo to przecież śmiech dziecka ukoi każde serce! Wychowawcy postanowili podzielić się grami planszowymi, a także znajomością atrakcyjnych zabaw, których uczyli rodziców. Oprócz zapału idąc w odwiedziny byli również zaopatrzeni w ogrom artykułów plastycznych, aby ani rodzice ani dzieci nie nudzili się podczas ich wizyty. Tworzone były magnesy na lodówkę, różne kartki czy nawet abstrakcje kredkami! 


GRA TERENOWA
W drugi tydzień ferii zimowych biegaliśmy po dzielnicach naszego miasta – dlaczego? Bo przez cały tydzień odbywała się Rodzinna Gra Miejska! Ogromnym i pozytywnym zaskoczeniem był dla nas aktywny udział naszych rodzin i podopiecznych.
Na trasie gry czekały nas zadania – artystyczne, logiczne, twórcze, myślowe… Zbierając pieczątki i punkty odkrywaliśmy jak wiele zakamarków, w których są niezwykłe rzeczy kryją się w dzielnicach miast.
Każdego dnia drużyny biorące udział w grze miały za zadanie wysyłać wykonane zadania do organizatorów. Ci zaś zliczali punkty i wybierali wygranych danego dnia. Oczywiście nie zabrakło podsumowania całej gry terenowej i świetnych nagród. 

 

Kartki wypisane miłością
Pewnego razu do Stowarzyszenia trafiła wiadomość o potrzebie zorganizowania nie byle jakiego wsparcia. Potrzebne było wiele kolorowych kartek wypisanych życzliwymi, pełnymi radości, otuchy i miłości słowami, stworzonych własnoręcznie przy użyciu najprostszych ozdób. Drobne prezenty miały zostać dostarczone przez Fundacje dr Clown do dzieciaków przebywających w szpitalu. Placówka bł. Ks. J. Czempiela podjęła się wyzwania! Wychowawcy w porozumieniu z rodzinami postanowili włożyć w to całe serce i stworzyć jak najwięcej pięknych kartek. Jedni próbowali swoich sił na warsztatach online prowadzonych przez jedną z uzdolnionych pań wychowawczyń, tworząc kartki pełne nadziei przy użyciu dostępnych materiałów. Inni próbowali swoich sił z wychowawcami na terenie placówki korzystając z kolorowych kartek, bibuły, naklejek czy taśm. Były również rodziny, które otrzymały pakiet materiałów do domu, gdzie sami tworzyli dzieła pełne miłości. 
To niesamowite doświadczenie kiedy wychowankowie mogą „podać dobro dalej” w postaci kartek dla tych, którzy potrzebują wsparcia i otuchy. Radość z dawania, z bycia życzliwym jest o wiele bardziej cenna, aniżeli jakiekolwiek rzeczy materialne, a co więcej, pozostaje z nami na bardzo długo! 
 

Dzieci i całe rodziny biegają po mieście!

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: