STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

27 grudnia 2021

Z wielka radością i wdzięcznością seniorzy kończą projekt „SOS dla seniorów w Rudzie Śląskiej” realizowany dzięki funduszom unijnym. Dużo wydarzyło się dobrego, mimo że nie zawsze możliwe były spotkania w większym gronie. 


Kresu dobiega też projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Ruda Śląska, Akcja – integracja seniorów! Aktywizacja osób starszych. Dzięki niemu odbyły się wyjścia na spektakle oraz przeprowadzono warsztaty: taneczne flamenco oraz wokalne. 

 

Seniorzy objęci opieką domową w ramach projektu „SOS dla seniorów w Rudzie Śląskiej” powoli żegnają się ze swoimi asystentami. Przez ponad dwa lata odwiedzin niektórzy zaczęli nazywać asystentów własnymi dziećmi. Wielką radością jest też fakt, że dla wszystkich rodzin udało znaleźć się alternatywną formę wsparcia, dzięki czemu pomoc będzie mogła być dalej świadczona tam, gdzie jest naprawdę potrzebna. Dzięki reakcji i wsparciu asystentek udało się sfinalizować remont mieszkania w domu jednej z seniorek. Teraz cieszy pięknym mieszkaniem, w którym łatwo utrzymać czystość, a poruszanie się nie sprawia problemu. 


W ostatnich miesiącach seniorzy dwukrotnie odwiedzili kino Patria, a w najbliższy czwartek (30.12.2021) o godzinie 10:00 odbędzie się tam wydarzenie podsumowujące ostatnie dwa lata działalności Klubów Seniora. Będą zdjęcia, poczęstunek, wspominki oraz kilka niespodzianek dla seniorów. 


Z ogromną radością możemy się pochwalić, że została wydana nasza książka: „Prawdziwe historie z dobrem w tle”, która jest owocem opowieści seniorów, oraz pracy wolontariuszy wysłuchujących i spisujących historie życia swoich rozmówców.


Z okazji ogólnopolskiego Dnia Seniora dzieciaki z 24 rudzkiego przedszkola obdarowały seniorów smacznymi herbatki oraz laurkami. Pamiętały także o nich w czasie bożonarodzeniowym, ofiarując każdemu kartkę z życzeniami. 


Inaczej niż w zeszłym roku – seniorzy mieli okazję zasiąść do wspólnych Wigilii – odbyło się ich aż 5, bo tyle grup spotyka się w ramach Klubów. Na stołach zagościły świąteczne potrawy, jednak najważniejsze były szczere życzenia i możliwość spotkania.  


Seniorzy z wielką nadzieją i radością wchodzą w Nowy Rok i mają nadzieję na dalsze spotykania w gronie rówieśników, a także spełnianie swoich marzeń i odkrywanie talentów. 

Co słychać w klubie Seniora?

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: