STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO FILIPA NEREUSZA

KRS 0000013532

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

21 listopada 2020

W tym roku świetlica „Czempiela” obchodzi swoje 15-lecie. Już dawno, dawno temu szykowaliśmy się do hucznego świętowania.

Plany były wielkie: piknik rodzinny, torty, wystawa prac, spotkanie społeczności Czempiela... obecne obostrzenia zrobiły swoje;) Nasze tegoroczne świętowanie przeniosło się do sieci na Facebook. Na specjalnie utworzonym wydarzeniu mogliśmy powspominać i zobaczyć dawne zdjęcia.

Odbył się konkurs „wspomnienia z Czempiela”, w którym wzięło udział 8 obecnych członków świetlicy. Nie zabrakło oczywiście super nagród, które ucieszyły wszystkich laureatów.

Pojawiły się filmiki oraz wpisy ze wspomnieniami osób związanych z naszą świetlicą. Obecna ekipa z Czempiela stworzyła filmik, gdzie przedstawiła jacy są, a jednocześnie była to forma podziękowania za 15 lat wsparcia, dla podopiecznych, przyjaciół, sponsorów, instytucji  i wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia, tak ważnego i niosącego pomoc miejsca.

15 listopada odbyła się uroczysta Msza Święta, która była sprawowana w intencji świetlicy. Po mszy rozdawaliśmy urodzinowe zakładki do książek z złotymi myślami św. Filipa Nereusza oraz bł. Józefa Czempiela. 

 

 

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI OD 15 LAT!!

 

 

WSPOMNIENIA

 

Czempiel to dla mnie trzecie miejsce pracy i zarazem najlepsze! same wspaniałe chwile, wspaniali ludzie, przyjaźnie, kochane przedszkolaki i seniorzy. To szansa na nowe miejsce pracy, na ciągłość pracy i zaczęcie wszystkiego od nowa. To światełko w tunelu i dar z Nieba. To nowa przygoda w moim życiu, która trwa już, nie do wiary  8 lat!?

Czempiel dał mi szansę dalszego rozwoju, szczególnie w pracy z seniorami, pozwolił mi poznać wielu wspaniałych ludzi, zachwycił mnie swymi pomysłami, inicjatywami i projektami. Zachwyca mnie również w Czempielu troska wszystkich pracowników o rodziny, dzieci, młodzież, seniorów.

Najzabawniejsze dla mnie historie to te, w których niechcący włączyłam alarm, ostatnio nie tak dawno temu kiedy gotowaliśmy posiłek dla bezdomnych i wtedy przyjechał bardzo miły ochroniarz, który nie nakrzyczał na mnie ale okazał się ludzki i wyrozumiały (nawet nie był ani trochę złyJ) a ja z uśmiechem na ustach podpisałam protokół zdarzenia. Bardzo zabawne były sytuacje z przedszkolakami, które często nie potrafiły mówić i nie rozumiałyśmy kompletnie nic z tego co chciały nam zakomunikować. Wspaniałe, coroczne Bale Karnawałowe, wspólne tańce seniorów z młodzieżą i rewelacyjne samodzielnie wykonane stroje balowe (rektor uczelni, szejk itp.). Święto Radości w Parafii Świętego Andrzeja Boboli, przygotowane przez Czempiela z watą cukrową, loterią fantową (każdy los wygrywał) bajką z udziałem dzieci, rodziców, seniorów i pracowników, strzelaniem z łuku, wypuszczeniem gołębi pocztowych w niebo oraz naleśnikami, „pomidorówką” (ugotowaną od serca przez seniorów), kiełbaską z grilla i pysznymi ciastami w tle.

Czempiel dał mi wrażliwość na ludzką biedę i ubóstwo , niezapomniane chwile zwłaszcza podczas wspólnych wydarzeń „Wigilii”, „Śniadań Wielkanocnych”, „Jasełek”, „Koncertów Poetyckich”, gotowanie co miesiąc zupy dla ubogich. Uwrażliwił mnie na potrzebę dzielenia się z innymi w myśl zasady „ Dobro podaj dalej”, pozwolił mi otworzyć się na przyjaźń i cenne relacje. Pozwolił mi również przejść przez ciężkie chwile i jeszcze bardziej upewnić się w przekonaniu, że dobro wraca i ,że zło trzeba zwyciężać dobrem.

Dobrze, że jesteście kochani! Życzę Wam i sobie również (bo czuję się częścią „Czempiela) samych wspaniałych kreatywnych pomysłów, zapału do pracy, znalezienia czasu na integrowanie się ze sobą, życzliwości do siebie nawzajem i od innych ludzi, mnóstwo zdrowia i słońca w duszy!

D.K.

 

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Dla mnie Czempiel to Wspaniali Ludzie.

 

Dlaczego wspaniali?

 

Bo choć czasem sami mają niewiele – zawsze widzą tych, którzy mają jeszcze gorzej
i gotowi są do pomagania.

Ludzie o ogromnych sercach i pięknych marzeniach!
 

Dziś wspominam z ogromnym wzruszeniem, oprócz fantastycznych kolonii, wycieczek
i świetlicowych zajęć z dzieciakami:

weekendowe rodzinne rekolekcje (dla 130 osób!) i piesze pielgrzymki,

wspólne andrzejki,

Wigilie,

przedstawienia (szczególnie Jasełka i Casting),

kręgi biblijne,

malowanie świetlicy i sprzątanie po J,

przygotowywane dla dzieci przez rodziców niespodzianki!

 

Nigdy nie zapomnę spotkań Klubu Rodzica, wypadów do kina i teatru, długaśnych smsów
ze słowami przynoszącymi siłę. Spotkań przy herbacie i …  chusteczek mokrych od łez,

pachnących nadzieją, że kiedyś będzie łatwiej…

 

To  miejsce zmieniło moje myślenie o ludziach i pomaganiu.
Nigdzie nie nauczyłam się tak dużo.

 

Kochani „Czempielowcy”, byli i obecni

dziękując za Waszą obecność i każde dobro

życzę pięknego, wypełnionego miłością, pokojem

i dobrymi ludźmi życia!

 

Niech to miejsce trwa, rozwija się i pomaga najlepiej jak tylko można!

Przełamujcie schematy, podejmujcie wyzwania, realizujcie pasje i marzenia,

Bądźcie blisko ludzi (najbliżej jak tylko się daJ)

I czujcie na każdym kroku obecność Waszego Patrona bł. Ks. J. Czempiela.

 

Noszę Was w sercu, Alina

 

P.S. Pozdrawiam szczególnie: pana Henia, życząc Mu zdrowia i sił, panią Karinę, Monikę, Grażynę
i Beatkę, panie: Anie, Wiole, Kasie - wszystkie piękne, mądre i dobre mamy z Czempiela J

 

-----------------------------------------------------------------

 

Moją przygodę z Czempielem rozpoczęłam w maju 2012 roku. Czas spędzony z dziećmi i ich rodzinami oraz wychowawcami wspominam bardzo ciepło i miło. To już 15 lat, z czego mojej obecności 3 i pół roku. Nie za wiele  tego, chcę jednak powiedzieć, że cenne jest dla mnie dobro, którego doświadczyłam od współpracowników, dzieci i rodziców, i to pozostanie w moim  sercu na zawsze. Poznałam mnóstwo ciekawych i wartościowych ludzi, tu zawarłam przyjaźnie, które trwają po dzień dzisiejszy. Bardzo dobrze i ciepło wspominam ten czas. Teraz po 8 latach widzę jak wielkim błogosławieństwem była dla mnie obecność i praca w Czempielu. Dziękuję, że jesteście, za ogromne wsparcie w czasie choroby, zwłaszcza dzieciom i wychowawcom. To przepiękny dar miłości, który ofiarowaliście mi: obecność , modlitwę i pamięć. Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich, z którymi dane mi było pracować i którym mogłam służyć. Całej zaś obecnej społeczności „Czempielowej” pragnę złożyć życzenia: Niech Bóg przez wasze serca i ręce pomnaża miłość i dobro, niech wam skutecznie błogosławi, rozszerza wasze granice i zawsze będzie między wami. Wszystkiego dobrego;)

 

Kasia Swoboda – wychowawca
 

 

 

 

 

15-lat świetlicy czempiela!

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

WESPRZYJ

PODARUJ DOBRO:

STOWARZYSZENIE ŚWiętego FILIPA NEREUSZA

ul. Leśna 37, 41 – 706 Ruda Śląska, Skrytka pocztowa 28

KRS 0000013532

NIP 641-21-85-130

REGON 276699842

Nr konta bankowego:

84 1940 1076 3097 3767 0004 0000
Credit Agricole Bank Polska S.A

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI: